TurkishArabicEnglishFrenchGermanItalian Russian Ukrainian

Bize Ulaşın

+90 501 083 45 95
Kiralama Sözleşmesi - Villa Konaklama | Güvenilir Villa Kiralama | Kiralık Villa ve Yazlık Villada Tatil Keyfi

Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti tarafından www.villakonaklama.com websitesi aracılığıyla yeni ürünler ve kampanyaların tanıtımı başta olmak üzere, tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti. ile paylaşmış olduğum veya ilerleyen dönemlerde paylaşacağım telefon ve eposta ve mobil uygulamalar aracılığıyla adresimin kullanılmasına ve işbu iletişim araçları ile şahsımla iletişime geçilmesine, bu kapsamda paylaşmış olduğum bilgilerin Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti. tarafından saklanmasına, kullanılmasına ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtların gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına onay veriyorum. İşbu Ticari Elektronik İleti izni https://www.villakonaklama.com/gizlilik adresindeki KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AÇIKLAMA VE GİZLİLİK POLİTİKASI metnin ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme;  villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle 'Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.villakonaklama.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

 

Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP veya EURO veya USD veya TL cinsinden belirtildiği, elektronik posta veya SMS veya telefon yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa uzak tarihler için kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, villanının müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. 1 (bir) iş günü içinde kaporanın; Havale, EFT ile alınamaması durumunda Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Villa rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanının toplam kiralama bedelinin % 40'ını geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktarın kapora olarak, kalan kısmının ve villa özellikleri sayfasında belirtilen kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. depozitosu ile birlikte villayaa giriş günü Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti nakit olarak ödenmesi gerekmektedir. Tarafınıza, villa girişine kadar karşılıklı olarak imzalanan "Misafir Sözleşmesi", kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı (nakit olarak) alınmadan villalarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için, villaya giriş saatinize kadar hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

 

Fiyatlar

İnternet sayfamızda belirtilen kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale, EFT ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

 

İptal Şartları ve İade Koşulları

Rezervasyonun misafir tarafından iptali

Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra size yollanan misafir sözleşmesinin içerisinde iptal şartları yer almaktadır.

Villaya giriş tarihinizden 30 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır, çünkü bu ödemenin büyük bir kısmı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.
Kalan ödeme villaya giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50 si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

Rezervasyonun Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti tarafından iptali

Villalarımızda, ön görülemeyen durumlar olması halinde, (tesisat donanımındaki problemler, su baskını, heyelan, deprem vb. felaketler gibi)  Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Bu ve benzeri durumlarda  Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine bağlı olarak, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, asgari kiralanan evin ayarında, aynı tarihlerde müsait, alternatif villalar sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı ödemenin tamamının iadesini alabilir.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti tarafına yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

 

Villaya Giriş / Çıkış

Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati, genel olarak saat 10.00 dır. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, genel olarak en geç sabah saat 22:00’dur. Villaların sayfalarında giriş çıkış saatleri yazmaktadır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 

Villa Kapasitesi

Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti Villam uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti Villam müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.

 

Villa Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

 

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 

Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa özellikleri tablosunda veya villa/ detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadann ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/ çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

Sorumluluklarımız ve Garanti

Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti; villanının belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti, villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

Müşterilerin Sorumlulukları

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Villa Konaklama | Güvenilir Villa Kiralama | Kiralık Villa ve Yazlık Villada Tatil KeyfiVillam’ı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti bir şikayet ulaşması durumunda Villa Konaklama | Güvenilir Villa Kiralama | Kiralık Villa ve Yazlık Villada Tatil KeyfiVillam müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini KARACA GAYRİMENKUL vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti sorumluluk kabul etmez.

Kiracı (Müşteri), Villa girişinde Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti düzenlemiş olduğu "VİLLA KİRA SÖZLEŞMESİ" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; Villa Konaklama | Güvenilir Villa Kiralama | Kiralık Villa ve Yazlık Villada Tatil KeyfiVillam'a daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti tarafından fesh edilecektir). "VİLLA KİRA SÖZLEŞMESİ" ni Villa Konaklama | Güvenilir Villa Kiralama | Kiralık Villa ve Yazlık Villada Tatil KeyfiVillam yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.

 

Mücbir Sebepler

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

Şikayetler

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Karaca Gayrimenkul Turizm İnş. San. Tic. ve Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN / APARTLARIMIZDAN / BUNGALOVLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ FİRMAMIZA REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
  Rezervasyon